Kto dzwonił?

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się nieznana mieszanka cyfr. Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki znajomych, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów telefonu. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer i do kogo on może należeć. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie kolegi, który chce naszej porady.