Kostka brukowa

Jednym z bardzo często stosowanych materiałów do wykończenia nawierzchni zewnętrznych jest kostka brukowa Babice. Jednak zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie, warto wiedzieć, jakie są rodzaje kostki brukowej. Jednym z bardzo często stosowanych podziałów jest ten związany ze specyfiką produktu. Poniżej prezentujemy informacje na temat tego podziału.

Przemysłowa – jest to kostka, która inaczej nazywana jest standardową. Jest ona bardzo często stosowana, a najczęstszym zastosowaniem są parkingi i chodniki. Najczęściej dostępna jest w kolorze szarym o prostych kształtach. Najczęściej spotykanymi kształtami są klepsydra czy też prostokąt.

Szlachetna – kostka brukowa Babice tego rodzaju charakteryzuje się wyższymi walorami estetycznymi i ciekawszymi kształtami. Podczas jej wytwarzania stosuje się różne procesy, które pozwalają na wyróżnienie kilku dodatkowych podtypów kostki brukowej szlachetnej. Wyróżnia się kostkę o powierzchni płukanej, której obróbka polega na wypłukiwaniu wierzchniej warstwy betonu. Pozwala to na powstanie zabarwionego kruszywa na powierzchni kostki. Dzięki dodawaniu drobinek grysu taka kostka może imitować kamień naturalny. Następnym rodzajem jest kostka brukowa o powierzchni szczotkowanej. Dzięki szczotkowaniu na powierzchni kostki tworzą się dodatkowe pory, co nadaje kostce dodatkowe walory estetyczne. Kostka brukowa Babice o powierzchni łupanej przypomina kamień naturalny. Jej cechami charakterystycznymi jest niepowtarzalny kształt. Na rynku wyróżnić można jeszcze kostki brukowe o powierzchni postarzanej czy też strukturalnej.

Wybór odpowiedniego rodzaju kostki jest naprawdę ważny i pozwala na uzyskanie najlepszych efektów dekoracyjnych.

Opublikowano w Dom