Jakie typy roślin możemy nabyć do wnętrz naszego domu?

Istnieje wiele rodzajów roślin, które można wykorzystać wewnątrz domu. Osoby które się na to zdecydują mają do dyspozycji mnóstwo miejsc, w których można je kupić, od lokalnego sklepu spożywczego po specjalistyczny sklep ogrodniczy, a także sprawdzony punkt online, jak np. https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/rosliny/domowe/.

Oto niektóre z najbardziej popularnych rodzajów roślin:

Rośliny liściowe

Rośliny liściowe to te z liśćmi, które mają tendencję do bycia bardziej kolorowymi i atrakcyjnymi niż kwiaty. Przykłady obejmują paprocie, palmy, bambus i dracena. Rośliny te mogą dodać zainteresowanie i kolor do każdego pomieszczenia w domu. Wymagają one niewielkiej konserwacji i dobrze sprawdzają się w większości pomieszczeń.

Rośliny kwitnące 

Rośliny kwitnące mają kwiaty od małych do dużych i w jasnych lub matowych kolorach. Niektóre rośliny kwitnące wytwarzają nasiona lub owoce, a także kwiaty, podczas gdy inne nie wytwarzają nic poza kolorowymi kwiatami przez wiele miesięcy. Do roślin kwitnących należą róże, tulipany i pelargonie – żeby wymienić tylko kilka!

Sukulenty 

Sukulenty to rośliny, które mają grube liście lub łodygi zawierające wodnistą tkankę, która magazynuje wilgoć, więc nie potrzebują dużo wody, gdy już zadomowią się w Twoim domu. Sukulenty występują w wielu rozmiarach i kształtach – od małych doniczek na blacie stołu po duże drzewa rosnące za oknem!