Implanty zębowe – czym są? W jakiej cenie wykonamy zabieg w Olsztynie?

Co to są implanty zębowe?

Implanty zębowe są to wypełnienia, mające za zadanie spełnić rolę brakującego korzenia w zębie. Są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ imitują naturalny ząb – a więc są niezauważalne. Dodatkową ich zaletą jest możliwość spożywania wszystkich potraw (stosując implanty pozbędziemy się braków w uzębieniu). Implanty Olsztyn są idealnym rozwiązaniem na uzupełnienie braków w uzębieniu oraz przy mocowaniu protez. Dzięki nim niekonieczne stanie się używanie klejów do protez. Po wykonaniu zabiegu na pewno będziemy zadowoleni z efektu, bo nasz uśmiech będzie pełny i zdrowy.

Czy pacjent powinien w jakiś sposób przygotować się przed zabiegiem?

Najpierw należy wykonać Staranną diagnostykę jamy ustnej. Jeśli dentysta zdecyduje, że najlepszym rozwiązaniem w leczeniu będzie wszczepienie implantu, wystarczy umówić się na zabieg. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy tylko użycie przez lekarza dentystę zwykłego znieczulenia miejscowego. Czas wykonania zabiegu, nie odbiega od czasu założenia wypełnienia w zębie.

Jakie są ceny wykonania zabiegu w Olsztynie?

Olsztyn oferuje wiele możliwości leczenia. Najtańsza konsultacja implantologiczna jest dostępna już od 50 zł. A zabieg wszczepienia implantów kosztuje od 1850 zł do nawet ponad 4000 zł. Jednak na pewno warto zainwestować, ponieważ jest to wydatek na długie lata (jeśli będziemy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej oraz przychodzić na konsultacje stomatologiczne 2 razy do roku).