Co zrobić z zużytym olejem gastronomicznym?

 

Istnieje duża szansa, że produkujesz dużo zużytego oleju kuchennego każdego tygodnia, jeśli Twoja restauracja lub inny komercyjny zakład kulinarny posiada kuchnię. Co należy zrobić z tym produktem odpadowym? Trzeba coś zrobić z olejem.

Zużyty olej kuchenny może zastygać w przewodach kanalizacyjnych i tworzyć zatory, które blokują przepływ ścieków. W wielu miastach wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji jest również nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Wiele firm zbiera zużyty olej kuchenny i przetwarza go na biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które może być używane zamiast oleju napędowego. Jest to odnawialne źródło paliwa, które może zastąpić naftowy olej napędowy. Biodiesel wytwarza mniej emisji niż tradycyjny olej napędowy i jest nietoksyczny.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Poddaj swój stary olej kuchenny recyklingowi, aby uzyskać biodiesel. Jest to odnawialne źródło paliwa, które jest korzystniejsze dla środowiska.

 

Sprawdź: odbiór zużytego oleju gastronomicznego