SEO dla e-commerce. Poznaj techniki pozycjonowania sklepów Wix!

W Polsce coraz bardziej rośnie wartość sprzedaży online. Ponad 75% obywateli dokonuje zakupów w sieci. Jesteśmy wygodnymi konsumentami, oczekującymi wszędzie wysokiej jakości usług. Z tego względu tak ważne jest zapewnienie wysokiego poziomu user experience, które wspiera SEO. Jak więc wygląda pozycjonowanie sklepów wix?

Czym jest Wix?

Jest to platforma pozwalająca na tworzenie stron internetowych w chmurze, na co pozwala moduł HTML5 oraz dostosowanie do urządzeń mobilnych. Dodatkowo posiada usługę prowadzenia handlu elektronicznego. Do dyspozycji mamy pakiet darmowy oraz premium, który posiada większą ilość rozbudowanych funkcji. Platforma ta cieszy się uznaniem wśród internautów dzięki swojej prostocie, licznym motywom, wtyczkom oraz wsparciem technicznym.

Pozycjonowanie PrestaShop – jakie techniki warto wykorzystać?

Aby pozycjonowanie sklepów Wix przyniosło pożądane efekty, warto wykorzystać kilka skutecznych metod optymalizacyjnych. Nieumiejętne wprowadzanie strategii SEO może bowiem przynieść więcej szkód niż korzyści, dlatego trzeba dobrze przemyśleć cel swoich działań i wybrać odpowiednie techniki. Oto kilka elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

 

  • jakość treści – wartościowy content dopasowany do oczekiwań i potrzeb grupy docelowych odbiorców to najlepszy sposób na budowanie popularności marki i przyciąganie nowych klientów;
  • słowa kluczowe – wykorzystanie właściwych fraz gwarantuje dostęp do osób realnie zainteresowanych prezentowaną ofertą, dzięki czemu szanse na dokonanie przez nich zakupów znacznie rosną;
  • struktura linkowania – sieć linków zwrotnych pochodzących z wartościowych stron internetowych buduje zaufanie odbiorców i zwiększa autorytet marki, dzięki czemu zajmuje ona wyższą pozycję na liście wyników wyszukiwania;
  • techniczna optymalizacja – poprawa szybkości ładowania, dbałość o metadane, tworzenie przyjaznych adresów URL i wykorzystanie mobilnej wersji witryny to podstawowe elementy, które generują pozytywne wrażenia użytkownika i sprawiają, że pozycjonowanie PrestaShop przynosi satysfakcjonujące efekty.

Pozycjonowanie kluczem do sukcesu!

Wiesz już co składa się na pozycjonowanie sklepów Wix. Są to działania interdyscyplinarne, sięgające nie tylko do content marketingu, ale także informatyki oraz programowania. Poruszanie się w branży e-commerce wymaga śledzenia trendów i kolejnych aktualizacji algorytmów Google, zadbaj więc o solidne fundamenty.