Jak wybrać fotel barberski?

W każdym salonie fryzur męskich powinien znaleźć się odpowiedni fotel, który pozwoli klientowi na maksymalną wygodę podczas stylizowania fryzury, a barberowi umożliwia wygodne operowanie akcesoriami i wykonywanie wszystkich cięć. Jakie cechy powinien zatem posiadać, aby odpowiadał każdemu, kto znajdzie się w salonie?

Wygodna regulacja wysokości i kąta odchylenia oparcia

Każdy klient i każdy barber są innego wzrostu. Nie ulega więc wątpliwości, iż wygodna regulacja wysokości siedziska jest jedną z podstawowych cech wygodnego fotela barberskiego. Klientowi pozwoli zasiąść naprawdę wygodnie na siedzisku, a barberowi z kolei pomoże w ustawieniu siedziska tak, aby głowa klienta znalazła się na optymalnej wysokości.

Warto również pamiętać, że w salonie barberskim wykonywane są najprzeróżniejsze czynności. Niektóre wymagają pochylanie odpowiednio głowy czy też nawet całego ciała klienta. Odchylane pod różnymi kątami oparcie pozwoli uzyskać jego odpowiednie ustawienie, co z kolei przełoży się na wygodniejszą i bardziej efektywną pracę.

Solidny i wytrzymały

Fotel barberski będzie wykorzystywany przez kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt osób dziennie, praktycznie przez cały tydzień. Wielokrotnie zostanie podniesiony, opuszczony czy odchylony. Co więcej, każdego dnia będzie narażony na kontakt z substancjami, stosowanymi do stylizacji.

Aby nie uległ z tych wszystkich powodów zbyt szybkiej awarii i nie stracił swojej urody, warto zadbać o zakup jak najlepszego fotela. Musi odznaczać się wysoką jakością wykonania, która przełoży się na jego wytrzymałość i odporność na działanie wszelakich czynników. W tym celu warto zajrzeć pod adres https://activeshop.com.pl/, gdzie znajduje się szeroki wybór fotelu barberskich.